رئیسی، احمدی نژاد دوم

رئیسی، احمدی نژاد دوم

روزنامه شرق نوشت: 

اصولگرایان همان روشی را با رئیسی در پیش گرفته‌اند که پیش‌تر با احمدی‌نژاد. حمایت پیشاپیش شش‌دانگ و تعریف‌و‌تمجید و تبلیغ اقدامات دولت با مقایسه‌های کنایه‌وار صریح یا در لفافه با دولت قبل. همان کاری که با دولت نهم و هشتم کردند. حامیانی که شاکی شدند و همه حمایت‌های عجیب‌و‌غریب هم یا یادشان رفت، یا شروع به توجیه کردند.

امام‌جمعه قم در‌خصوص روی‌کار‌آمدن دولت جدید اظهار کرده است: عده‌ای سرنوشت مملکت را با دلبستگی به غرب و قرارداد‌های ۲۰۳۰ و FATF گره زده بودند؛ مردم خیلی وقت بود که منتظر روی‌ کار‌آمدن دولتی خدمتگزار و مطیع امر رهبری بودند و مردم باید قدرشناس این نعمت باشند و تمام سعی خود را در کمک به رهبر معظم انقلاب، دولت و سازندگی مملکت اسلامی بکنند تا مشکلات به فضل الهی یکی‌یکی از پیش‌رو برداشته شود.

امام‌جمعه مشهد و پدر‌زن رئیسی هم گفته است: «ورود دولت سیزدهم در رواج فرهنگ مدیریت انقلابی به‌معنای مدیریت جهادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری خوب است… سخن رئیس‌جمهور دولت مردمی ما در مجمع جهانی سازمان ملل منطبق با یک حقیقت محض است. حقیقت آن است که از کاپیتال تا کابل، ذلت آمریکا در پیش چشم جهانیان به نمایش گذاشته شد».

حسن رحیم‌پور، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در توییتی درباره سخنرانی رئیسی در نشست سالانه سازمان ملل نوشت: «‏امشب پس از سال‌ها خفت، دوباره صدای انقلاب را از تریبون ‎سازمان ملل شنیدیم.»

سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده سنقر هم روز انتخابات در توییتی نوشت: «امروز یکی از باشکوه‌ترین برنامه‌های انتخاباتی کشور در شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد. خاطره‌ای از حضرت استاد مصباح‌یزدی ذکر کردم، ایشان به بنده شخصا گفتند که چهار بار با واسطه از منبع موثق شنیده‌اند که آیت‌الله رئیسی نظرکرده امام زمان عجل‌الله می‌باشند.»

حدادعادل رئیسی را با رجایی مقایسه کرده و کیهان با مالک اشتر. دقیقا همان مسیری را طی می‌کنند که با احمدی‌نژاد طی کردند. کیهان نوشته است:

«نگاهی هرچند گذرا به کارنامه آیت‌الله رئیسی و نمونه‌هایی مثال‌زدنی از مقابله بی‌امان با فساد، مرد‌م‌دوستی، ساده‌زیستی، فداکاری، شجاعت، پُرکاری و‌… که در کارنامه ایشان به ثبت رسیده و در همین دو، سه روز گذشته نیز قابل‌دیدن است، به‌وضوح حکایت از آن دارد که دولت پیش روی، دولتی در تراز انقلاب اسلامی و شایسته مردمی است که امام راحلمان توصیف فرموده‌اند.»

یا با اشاره به واردات واکسن و عضویت ایران در سازمان شانگهای نوشته است: «آقای رئیسی تا اینجای کار نشان داده‌اند، معماران انتخاب خوبی بوده‌اند و قطعا این مسئله در موفقیت ایشان مؤثر بوده است…

دولت سیزدهم لااقل تا امروز نشان داده، مرد کار و تلاش و عمل شبانه‌روزی است حتی روز‌های جمعه. چنین روحیه‌ای، گمشده بزرگ دولت قبل بود!». یا «سخنان رئیسی صدای انقلاب بود که در نیویورک طنین‌انداز شد.»

کیهان هیچ‌وقت چنین تمجیدی از سخنان روحانی در سازمان ملل نکرده بود. اشاره به اینکه رئیسی روز‌های جمعه هم کار می‌کند، دقیقا مشابه تعابیری است که برای احمدی‌نژاد هم به کار می‌بردند؛ اینکه روزانه ۱۶ تا ۲۰ ساعت کار می‌کند! می‌گفتند و می‌نوشتند که آغاز ساعت کاری رئیس‌جمهور از شش صبح با صرف صبحانه کاری با دیدارکنندگان آغاز و عمدتا تا ساعت ۲۲:۰۰ شب ادامه دارد.

کمیت برای اصولگرایان همواره در اولویت بوده و آن را نشانه کیفیت و موفقیت می‌دانند. جالب اینکه گویا این «پرکاری» کلید‌واژه همه اصولگرایان به هنگام هندوانه قرض‌دادن به یکدیگر است. مثلا خود احمدی‌نژاد زمانی که هنوز با رحیمی، معاون‌اولش رابطه حسنه داشت و کارشان به نامه‌نگاری علیه هم نرسیده بود، درباره پرکاری رحیمی گفته بود: «من اینجا به شما بگویم واقعا ایشان شبانه‌روز ندارد. نمونه یک کردستانی باصفاست. شب‌و‌روز دارد کار می‌کند.

آن موقعی که ناجوانمردانه زیاد به ایشان فشار آوردند و توهین‌ها، تهمت‌ها و هرروز یک بازی درست می‌کردند، ایشان می‌گفت:

حالا این بازی را درست کردند، من در پاسخ‌گویی به آن‌ها یک‌ساعت بیشتر کار می‌کنم؛ چون آن‌ها این بازی‌ها را درآوردند که ایشان کار نکند و در خدمت‌رسانی موفق نشود. ایشان یک‌ساعت بیشتر کار می‌کرد. این روحیه مردم اینجاست و ما این روحیات را سال‌ها به‌خصوص در دولت، در آقای رحیمی دیده‌ایم. دیشب ما در سمنان بودیم. کار ما تقریبا تا یک‌و‌نیم شب طول کشید. بعد ایشان رفتند بخوابند، شرایط جوری نبود که ایشان بتوانند استراحت کنند. صبح به اینجا آمدند. ایشان دیشب اصلا نخوابیده است، از صبح آمده و همین‌طور پا‌به‌پای ما در این پروژه‌ها در حال پیگیری، سفارش و دنبال‌گیری کار‌های استان‌اند.»

نمونه‌ای از تمجید‌ها از احمدی‌نژاد:

مصباح‌یزدی: « وقتی رئیس‌جمهوری از جانب رهبری نصب و تأیید و به عامل او تبدیل می‌شود، از این پرتو نور بر او تابیده می‌شود… وقتی رئیس‌جهموری حکم، ولی فقیه را دریافت کرد، اطاعت از او نیز، چون اطاعت از خداست».

روح‌الله حسینیان: « موضع تهاجمی احمدی‌نژاد را می‌پسندم و معتقدم این سیاست به پیروزی خواهد رسید… در هنگام سخنرانی‌اش در دانشگاه کلمبیا از خدا می‌خواستم سخنان احمدی‌نژاد به پایان نرسد. در آخر دو رکعت نماز برای موفقیت احمدی‌نژاد خواندم».

«مهدی طائب» مسئول «قرارگاه عمار»: «احمدی‌نژاد آخر اصولگرایی نیست، اما انسان خوب و بی‌نظیری است و وقتی گفت ما مقدمه‌ساز دولت و امام زمان هستیم، شعارش آخر هویت اصولگرایی بودو».

« مجتبی ذوالنور»: «تداوم دوران احمدی‌نژاد برای یک دوره چهارساله دیگر به مصلحت کشور است و غالب نقد‌هایی که در مورد دولت مطرح می‌شود، غیرمنصفانه و بی‌پایه است.»

احمد جنتی: « چند‌روز پیش یکی از دوستان می‌گفت در زمان انتخابات در تاکسی از راننده پرسیدم به چه کسی رأی می‌دهی؟ او گفت: نمی‌دانم، اما مادرم که چند سال پیش فوت کرده، دیشب به خوابم آمده و گفت به احمدی‌نژاد رأی بده، که از این نمونه‌ها بسیار است… ریخته‌اند به جان دولت هر‌چه می‌خواهند می‌گویند. کور خوانده‌اند که یک روزی مردم مملکت را دودستی تقدیم‌شان می‌کنند».

«محمدرضا باهنر»: «کسانی که می‌خواهند با این دولت کار کنند، باید رفتارشان را با رئیس دولت هماهنگ کنند. من اولین کسی بودم که بحث ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد را مطرح کردم… صداقت رفتار و گفتار احمدی‌نژاد باعث نفوذ وی در قلب‌های مردم شده است.»

«فاطمه رجبی» در کتاب احمدی‌نژاد معجزه هزاره سوم: «آرای احمدی‌نژاد در حقیقت آرای فاطمی بود و یک فریاد برائت آشکار؛ پس مبارک باد رأی فاطمیون به دولت فاطمی.»

درباره‌ی persisnews

persisnews

همچنین ببینید

نقش حیاتی یک موسسه جهانی برای کاربرد و آموزش علوم در شکل دادن به آینده توسعه ایران

مقدمه: ایران با آرزوی دستیابی به رشد پایدار، تقویت نوآوری و ارتقای رفاه شهروندان خود …

The Vital Role of a Worldwide Institute for Science Application and Education in Shaping the Future of Iranian Development

The Vital Role of a Worldwide Institute for Science Application and Education in Shaping the …

معرفی کتاب: Revolutions: A Very Short Introduction (2nd edn)

Abstract In the 20th and 21st century revolutions have become more urban, often less violent, but also …

آزادیهای عمومی در ایران: بودن یا نبودن مسأله این است

آنچه در این مختصر به آن خواهیم پرداخت سیر گذرایی است از مفهوم آزادیهای عمومی …

نقش علوم اجتماعی در پیشرفت اجتماعی

علوم اجتماعی شامل علومی همچون جامعه‌شناسی، اقتصاد، علم سیاسی، روانشناسی اجتماعی و … است. این …

آیا بالاخره توافقی در راه است؟

 ندا مصدق  پس از سفر پادشاه عمان به تهران، درز خبرهای مربوط به احتمال حصول …

جبھه فراگیر ملی ایران ( بیانیه شماره ۱۶ )

  فایل pdf بیانیه فراگیر ملی ایران پس از کشته شدن جاویدنام بانو مهسا امینی،  …

کتاب تاریخ عمومی چپ ایران

 تاریخ عمومی چپ ایران نویسنده عیسی صفا لینک دانلود :    تاریخ عمومی چپ ایران

ایران ۶۱ آمریکایی را به دلیل حمایت از مجاهدین خلق تحریم کرد

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۶۱ آمریکایی را به دلیل حمایت از …

پلمب برخی اماکن مجموعه ورزشی « ایران‌ مال » در پی برگزاری تمرینات «مختلط»

در پی انتشار فیلمی از مجموعه ورزشی ایران‌ مال در شبکه‌های اجتماعی که در آن …

محبوبه رمضانی، از مادران دادخواه آبان ۹۸، به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد

محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور از جان‌باختگان آبان ۹۸ به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد. …

تأیید هویت زن معترض به تذکر حجاب؛ سپیده رشنو در بازداشت است

برخی منابع آگاه، هویت زن معترض به تذکر حجاب در اتوبوس را «سپیده رَشنو» اعلام …

خبرگزاری فارس ادعا کرد: «عاملان» واکنش به «آمر به معروف» در اتوبوس بازداشت شدند

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه، روز یک‌شنبه ادعا کرد که زنی که به دخالت یک …

پیشنهاد ترکمنستان برای ایجاد کریدور ترانزیت آسیای میانه‌، ایران‌، ترکیه

ترکمنستان پیشنهاد ایجاد دو مسیر بین‌المللی ترانزیت کالا را در چهارچوب کشورهای عضو سازمان همکاری‌های …

استقبال کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از حکم محکومیت حمید نوری

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *