محمد مخبر

معاون اول رئیس جمهور سیزدهم. رئیس سابق « ستاد اجرایی فرمان امام». این ستاد با ۹۵ میلیارد دلار ثروت، بعد از تسلا موتورز، آمازون، لویی ویتان و مایکروسافت، بیشترین ثروت را در شرکت‌های جهان در اختیار دارد. ولی چون تولید کردن در ایران شغل به صرفه‌ای نیست، این شرکت به جای ساختن ماشین و کامپیوتر، ترجیح داده است با مصادره اموال مردم میلیاردر شود. 

محمد مخبر دزفولی از سال ۱۳۸۶ به مدت ۱۴ سال مدیر این شرکت بود و موفق شد ثروت شرکتی را که اداره می‌کرد در طول چهارده سال سه برابر کند، البته در همین مدت میزان تورم شش برابر شد. 

مشاغل سابق: رئیس هیات مدیره بانک سینا (وی بر خلاف سایر روسای بانکهای ایران هنوز ثروتش را به کانادا منتقل نکرده و از ایران فرار نکرده است.)، معاون سابق استاندار خوزستان، معاون اسبق شرکت مخابرات خوزستان، مدیر عامل مسبوق شرکت مخابرات دزفول. 

وی از پدری روحانی و مادری حامله(ر.ک.هادی خرسندی) در سال ۱۳۳۴ در دزفول به دنیا آمد. در آن زمان فجایع تاسف‌بار دیگری مانند سیل و زلزله نیز در دزفول رخ داد. پدرش واعظ بود و در طول سالها فعالیت خود موفق شد هزاران نفر را بگریاند و حداقل سه هزار بار وقایع کربلا را برای مردم تعریف کرد و از این طریق چند خانه خریداری کرد. او بدون هیچ مشکلی دیپلم گرفت، و پس از کسب دیپلم در رشته‌های مهندسی برق، مدیریت، حقوق بین‌الملل تحصیل کرد و چون این سه رشته به هم ربط نداشت، به کار در مخابرات پرداخت و مدتی مسئول حمل و نقل بنیاد مستضعفان بود و بسیاری از مستضعفان را به زیر خط فقر حمل نمود. 

محمد مخبر مدتی توسط اتحادیه اروپا و وزارت خزانه‌داری اروپا در فهرست تحریم‌ قرار گرفت. تنها افتخاری که وی نداشته شرکت در خط حمله تیم بارسلونا است. 

کتاب‌های نوشته شده: « اقتصاد دانان برتر جهان»( تفاوت زیادی میان این کتاب با دفتر تلفن مولف وجود ندارد.)، « معاذیر معاف کننده مجازات‌ها در اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری»( ترجمه فارسی عنوان کتاب: به خدا ما کاری نکردیم، ولمون کنید.)، « رهیافتی به توسعه اقتصادی توام با عدالت»( اجرای نوشته‌های این کتاب باعث شد میزان تورم در کشور هشت برابر شود.)، « رشد اقتصادی شتابان در ایران»( یک اثر مهم علمی- تخیلی). 

وی مدیر عامل شرکتی بوده است که با تولید یک واکسن کرونا به نام « برکت» موفق شده تا باعث شود واردات واکسن‌های خارجی کرونا به ایران افزایش یافته و تعداد زیادی در اثر این بیماری تلف شوند. 

جملات قصار: « به زودی همه چیز ارزان خواهد شد.»، « در همین یک هفته که دولت ما تشکیل شده کلیه مشکلات اقتصادی را حل کردیم، مردم نگران نباشند.»، « من مژده می‌دهم که مذاکرات با آمریکا به جایی نمی‌رسد و تحریم‌ها حل نمی‌شود.»، « ما برای حل مشکل شیر و لبنیات کشور با کلیه گاوهای مملکت مذاکره کردیم.». 

درباره‌ی ابراهیم نبوی

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی ( متولد ۲۲ آبان ۱۳۳۷ ) فعال سیاسی ، نویسنده و طنزنویس ایرانی است. نبوی از منتقدان سیاسی خارج از ایران می‌باشد که در حال حاضر در کشور آمریکا اقامت دارد. او بین سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴ مدیر دفتر سیاسی وزارت کشور بوده ‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.