حسین امیر عبداللهیان

وزیر امور خارجه دولت سیزدهم. معاون وزیر امور خارجه قبلی. دستیار ویژه سابق رئیس مجلس. مدیر کل امور بین الملل مجلس از چند قرن پیش. دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین. وی در حال حاضر به تنهایی و بدون استفاده از مردم فلسطین از حقوق این کشور به تنهایی حمایت می‌کند.
متخصص زبان عربی و حتی فارسی. وی تا کنون چند بار از روی چند نوشته موفق شده متون فرانسه و انگلیسی را هم با لهجه عربی بخواند. معاون محمدجواد ظریف که به دلیل تسلطش به زبان عربی به سمت معاونت عربی آفریقایی وزارت‌خارجه منصوب شد. وی در سالهای دبیرستان موفق شد با تسلط به زبان عربی، دیپلم خود را اخذ و بدون تقلب و مدرک ساختگی از دانشگاه تهران مدرک دکترای روابط بین الملل بگیرد و راههای قطع روابط بین الملل با کشورهای مختلف جهان جز فلسطین و کشورهای عربی را بیاموزد.
کشورهای عربی و فلسطین پیش از اینکه او موفق به قطع رابطه با آنها شود، رابطه خود را با ایران قطع کرده بودند. امیر عبداللهیان برای حفظ منافع ملی ایران، تا کنون بارها از منافع ملی سوریه و حزب الله لبنان حمایت کرده و در اکثر مذاکرات بین المللی با آمریکا و سایر کشورهای غربی و سازمان ملل حضور داشته و موفق شده از منافع سوریه و لبنان حمایت کند.

وی در سال ۱۳۸۶ سرپرست هیئت مذاکره کننده ایران و آمریکا در عراق بود که همین موضوع باعث قطع مذاکرات و کشته شدن گروهی از مخالفان حکومت سوریه در شهرهای مختلف این کشور شد. آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بارها مواضع او را تائید کرده است. وی نیز متقابلا همواره مواضع رهبری را تائید کرده است. وی چندین بار تلفنی و بدون استفاده از مترجم با قاسم سلیمانی گفتگو کرده است.
وی گفت:« به اروپایی‌ها گفتم شما باید از جمهوری اسلامی و سلیمانی تشکر کنید، زیرا سلیمانی به صلح و امنیت جهانی کمک کرده است.»
وی نگفت که« در عوض سلیمانی صلح و امنیت خاورمیانه را به خطر انداخت.»
جملات قصار:« یا الله، تعال، اجلس اقرب»( ترجمه: داداش! بفرما بیا نزدیکتر بشین.)، « المذاکره بدون المذاکره»( ترجمه: همانطور که رهبر معظم فرمودند ما با فرانسه و آمریکا جز در مورد سوریه و فلسطین مذاکره‌ای نداریم، اگر می‌خواهید با ما مذاکره کنید بروید بیروت.) « من اعطانا الشام. لا مقصود الشام فی السوریه»( ترجمه: کی شام می‌دن به ما کوفت کنیم.وقتی دمشق بودیم زود شام می‌دادن.) « اتصل الموبایل المستقیما بی سلیمانی»( ترجمه: سردار سلیمانی خودش شخصا به من زنگ زد، باورتون می‌شه؟ به من گفت حسین! خیلی آقایی؟).
حسین امیرعبداللهیان در اولین دیدار بین‌المللی خود به عنوان وزیر خارجه پروتکل دیپلماتیک را رعایت نکرد و به جای ایستادن در ردیف دوم، در ردیف اول در میان میزبانان ایستاد. وی گفت: « اینجا راحت‌ترم، من توی تاکسی هم دوست دارم جلو بشینم، نه عقب.»

درباره‌ی ابراهیم نبوی

ابراهیم نبوی
ابراهیم نبوی ( متولد ۲۲ آبان ۱۳۳۷ ) فعال سیاسی ، نویسنده و طنزنویس ایرانی است. نبوی از منتقدان سیاسی خارج از ایران می‌باشد که در حال حاضر در کشور آمریکا اقامت دارد. او بین سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴ مدیر دفتر سیاسی وزارت کشور بوده ‌است.

همچنین ببینید

کاریکاتور توکا نیستانی

نامبرده ساده زیست بود

 

نامنامه سروش دباغ

نام کامل: سروش حاج فرج الله دباغ( ادامه اسم در پشت صفحه)، طرح ژنریک و …

ف.م. سخن

خیام و سعدی و حافظ در کلاب هاوس

 ف.م. سخن تایتل روم: خیام و سعدی و حافظ شیعه بودند یا سنی؟! خیام و …

ببخشید، کبریت دارید؟

ببخشید، کبریت دارید؟

اسماعیل خطیب

سید اسماعیل خطیب

وزیر اطلاعات دولت سیزدهم. مهم‌ترین سابقه کاری وی به عنوان وزیر «سربازان گمنام امام زمان» …

ف.م. سخن

کلاب‌گردی‌های امروزی و میز هوا رفتن‌های مجازی!

 ف.م. سخن تازه از کلاب‌گردی برگشته‌اند و خسته‌ و کوفته روی مبل یک‌وری افتاده‌ام و …

در زندگی عکسهایی هست

 حمید شریف در زندگی عکسهایی هست که مثل خوره در انزوا روح را می‌خورد و …

یک سخنرانی تازه

خیمه ی انقلاب طرح از توکا نیستانی

خیمه ی انقلاب

طنز نامنامه علیرضا زاکانی

طنز نامنامه علیرضا زاکانی

شهردار فعلی تهران، نماینده سابق مجلس از قم، رئیس سابق مرکز پژوهش‌های مجلس، وی در …

علی باقری کنی

تحفه تترنا. که از وزیر خارجه دستور می‌گیرد و وزیر خارجه از رئیس جمهور دستور …

ام الخبائث

محمد مخبر

معاون اول رئیس جمهور سیزدهم. رئیس سابق « ستاد اجرایی فرمان امام». این ستاد با …

ابراهیم رئیسی

احتمالا آخرین رئیس جمهوری اسلامی ایران. وی توانست پس از حذف همه رقبایش توسط شورای …

« دست خدا » نام طرح کاریکاتوری است از توکا نیستانی

«دست خدا»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *