نامه سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی

جناب آقای خامنه‌ای

رهبر حکومت جمهوری اسلامی ایران

اخبار منتشره در رسانه‌های رسمی کشور گویای این واقعیت تلخ و دردناک است که روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از مردم ایران به دلیل بیماری کرونا( کووید ۱۹) کشته شده و به این ترتیب ماهانه ۱۵ تا ۲۰ هزار خانواده به همین دلیل عزادار می‌شوند. اغلب کارشناسان و پزشکان معتقدند که رقم رسمی که توسط مسئولان حاکم بر بهداشت و رسانه‌ها اعلام می‌شود تقریبا یک سوم رقم واقعی است و همین ابعاد فاجعه کشتار جمعی کرونا را دردناک‌تر می‌کند. این فاجعه به این دلیل صورت گرفته است که علیرغم هشدارهای مسئولان پزشکی و کادر پزشکی کشور که خود بیشترین قربانی را در مبارزه با کرونا دادند، حضرتعالی به دلیل لجاجت کور، بیماری بیگانه‌ستیزی، بی‌لیاقتی در رهبری کشور و ناتوانی از تصمیم‌گیری که همیشه در شما بوده است، ماههاست که مانع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی کرونا شدید و با این تصمیم دهها هزار ایرانی را به کشتن دادید. شما بارها اعلام کرده‌اید که تحریم‌های سیاسی آمریکا و غرب ضد انسانی است، اما خود نیز سیاستی ضدانسانی را در پیش گرفتید و دهها هزار خانواده را عزادار کردید. شما بخاطر هیستری غرب ستیزی مانع دریافت اهدای واکسن مجانی کشورهای غربی به ایران شدید و بخاطر لجاجت، چندین برابر هزینه خرید واکسن‌هایی که هیچکس تحریم نکرده است، هزینه کردید تا واکسن ایرانی تولید شود. و با خیال راحت روی صندلی‌تان نشستید، در حالی‌که گورستان‌های کشور با انبوه مردگانی مواجه شده بود و هست که قربانی بی‌کفایتی شخص شما شده‌اند.

آقای خامنه‌ای!

مسئولان کشور بارها و بارها اعلام کردند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعم از ممانعت از سفر در تعطیلات، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و سایر موارد، مهم‌ترین مانع برای کنترل کروناست، اما شما و روحانیون حاکم بر کشور و مدیران مربوطه دولتی، بخصوص کسانی که جنگ جمهوری اسلامی را با دولت همین حکومت اداره می‌کردند، مانع اجرای این پروتکل‌ها شدید. در همین چند روزه که ایام محرم نزدیک می‌شود، دستجات سینه زنی و مداحان میلیاردر از یک هفته قبل از محرم به استقبال مراسمی رفته‌اند که جمعیت انبوه سینه‌زنان، عریان و برهنه، لولیده در هم، مشغول عزاداری‌اند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران چیزی شبیه شوخی است، از طرفی مسئولان دستور می‌دهند مردم مسافرت نکنند، اما از طرف دیگر پلیس راه هیچ ممانعتی از صف خودروهایی که از تهران تا چالوس کشیده شده نمی‌کنند، از طرفی به مردم گفته می‌شود خود را در خانه قرنطینه کنند، اما از سوی دیگر هیچ حمایتی برای افرادی که در خانه می‌مانند نمی‌شود. از طرفی گفته می‌شود مردم به زیارت مشهد و قم نروند، از طرف دیگر روحانیون و مداحانی که منافع‌شان در حضور مردم در اماکن مذهبی است، این دستورات را نادیده می‌گیرند. اگرچه عامه مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما این نیروهای انتظامی و نظامی و خدماتی هستند که باید مانع شکستن این پروتکل‌ها شوند. اما همه اینها در مقابل ماجرای منع ورود واکسن خارجی توسط شخص شما اهمیت بسیار کمتری دارد.

آقای خامنه‌ای!

شما در دی ماه سال ۱۳۹۹ در سخنرانی زنده تلویزیونی دستور دادید که « ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا ممنوع است.» در همان سخنرانی از تلاش‌هایی که برای ساختن واکسن کرونا در کشور انجام می‌شود تقدیر کردید. این در حالی بود که سازنده اصلی واکسن فایزر اوغور شاهین استاد دانشگاه ماینز آلمان بود. وی مسلمانی ترک تبار است که این واکسن را همراه با همسر مسلمان خودش تولید کرد و شرکت آلمانی بیوان تک آن را به بازار فرستاد. شما احتمالا می‌دانید آلمان چه کشوری است؟ همان کشوری است که آقای هاشمی شاهرودی برای درمان بیماری‌اش به آنجا رفته بود و این احتمال می‌رفت که او را در همان کشور دستگیر کنند، و او تقریبا از بیمارستان فرار کرد. آلمان و انگلیس همان کشورهایی هستند که بسیاری از روحانیون عالی‌مقام ایرانی از جمله آقای گلپایگانی رئیس دفتر شخص شما و آقای مصباح یزدی برای مداوای خودشان به آن کشورها می‌رفتند، با این همه شما بخاطر همان بیماری پارانویای خودتان اولا این واکسن را آمریکایی خواندید و ثانیا اعلام کردید که ممکن است که « آمریکا در قالب کمک دارویی محصولاتی به ایران بفرستد که ویروس را ماندگار کند.» شما دشمنان « جنی و انسی» را در این همکار دانستید. به راستی جز یک بیمار روانی پارانوئید چنین سخنانی از چه موجودی می‌توان شنید؟ در همان زمان افرادی مانند شما در صدا و سیمای جمهوری اسلامی مطرح کردند که «این ویروس برای کشتن مردم ایران طراحی شده و علت رواج این بیماری در ایتالیا هم شباهت ژن ایتالیایی‌ها به ایرانی‌هاست.» در همان زمان سخنگوی هلال احمر به دلیل گفته شما اعلام کرد که واردات ۱۵۰ هزار دوز واکسن فایزر را که چند انجمن خیریه به دنبال آن بودند منتفی کرده است. در فردای آن روز عده‌ای در قم پلاکاردهایی را در دست گرفته بودند که روی آن نوشته بود که « ما واکسن داروی امام کاظم داریم» شما در ۱۳ اسفند همان سال ۱۳۹۹ کرونا را بلایی خواندیند که « آنچنان بزرگ نیست». در نوروز سال ۱۴۰۰ نیز اعلام کردید که:  « گفته شده که یک بخش با استفاده از آشنایی با ژنتیک ایرانی به خصوص برای ایران درست شده است.»

آقای خامنه‌ای!

از فاصله بهمن ۱۳۹۹ تا مرداد ۱۴۰۰ یعنی به فاصله شش ماه که دهها هزار تن از مردم ایران قربانی نظرات بیمارگونه شما شدند، شخص شما، در سخنرانی‌تان درباره کرونا آن را مسئله « اول و فوری» کشور اعلام کردید و گفتید که واکسن: « به هر شکل ممکن تامین شود.» در این شش ماه چه اتفاقی افتاد که آن بیماری که « آنچنان بزرگ نبود» تبدیل شد به موضوع « اول و فوری» کشور؟ چه شد که نظرتان از اینکه ما داروهای آمریکایی و انگلیسی نمی‌خواهیم تبدیل شد به این‌که همین واکسن‌ها باید « به هر شکل ممکن تامین شود»؟ شما، شخص شما مسئول کشته شدن بخش بزرگی از قربانیان کرونا هستید که بقول رهبر پیشین کشور « گورستان‌ها را آباد کردید»؟ حتی اگر ایران می‌خواست واکسن آمریکایی و انگلیسی هم وارد نکند، می‌توانست مثل امارات و ترکیه در مطالعه بالینی واکسن‌های چینی وارد شود و از آن کشور واکسن وارد کند. در حالی که در همین دوران دروغ‌های آقای مخبر و نمکی مبنی بر اینکه تا پائیز واکسن ایرانی به تولید انبوه می‌رسد، برنامه‌ریزان و کل جامعه را از واردات واکسن منحرف کرد. برخی از افرادی که بیشتر جانب شما را نگه‌می‌دارند، می‌گویند که تحریم‌های دارویی موجب شد تا مردم قتل عام شوند، در حالی که علیرغم تحریم بانکی خرید واکسن به‌سرعت می‌توانست صورت بگیرد. از سوی دیگر بسیاری از مسئولان پزشکی کشور بخصوص آنها که وعده تولید واکسن داخلی را می‌دادند، برای واکسن « برکت» فقط مثل سایر کاسبان تحریم « پول‌پاشی» کردند، در همین دوران با مخالفت‌های مجلس و قوه قضائیه و شخص شما، دولت روحانی هم تا می‌توانست همه چیز را به حال خود رها کرد و بدون هیچ احساس مسئولیتی فقط به لبخند زدن و بالا و بردن صدای رئیس جمهور خوش سخن کشور همه چیز بسنده شد. و از همه بدتر و بی‌شرمانه‌تر رفتارهای شخص آقای سعید نمکی وزیر بهداشت کابینه روحانی بود که بی‌کفایت و بی‌توجه همه چیز را به حال خودش رها کرد و دائما مسئولان برای کاهش کشتار کرونا فقط به دروغ گفتن و ساختن آمارهای دروغین برای گمراه کردن افکار عمومی پرداخت. البته آنها تنها نبودند، درست در زمانی که هر روز ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در بیمارستان‌ها( با ضریب سه برابر) کشته می‌شدند، مجلس شورای اسلامی که رئیس آن پرونده قطور فساد مالی‌اش به اندازه تریبونش بلند است، در کنار نمایندگان مجلس تمام تلاش خودش را می‌کرد تا هرچه زودتر طرح « صیانت فضای مجازی» هر چه زودتر تصویب شود. ای‌کاش آن‌ها کمی هم به فکر « صیانت از جان کشتگان کرونا» بودند. اما حتی در مورد محدود کردن اینترنت نیز شما و روحانیونی که چون شما فکر می‌کنند و مدیرانی که منصوبین شما هستند، مقصر هستند.

آقای خامنه‌ای!

ای‌کاش کمی از تصمیماتی که گرفتید، از اشک‌هایی که هزاران و دهها هزار خانواده سوگوار برای قربانیانی که فقط بخاطر تصمیمات بیمارگونه شما ریخته شد، شرم می‌کردید. اگرچه برخی از مردم هم به دلیل تبلیغات و شیوه برخورد صدا و سیما که کوشش می‌کرد تا نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی که باید سختگیرانه رعایت می‌شد، در بی‌اهمیت انگاشتن پروتکل‌های بهداشتی نقش داشتند، اما هیچ چیز به اندازه برخوردهای شما در برخورد با قتل عام روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر بخاطر بی‌کفایتی شما و منصوبان‌تان بخاطر کرونا نقش نداشت. زمانی در پاسخ به هاشمی رفسنجانی که زیان‌های قطع را به شما گفته بود، به وی پاسخ دادید « پاسخ مشکلاتی که پیش می‌آید خودم به خداوند خواهم داد.» امروز همان روزی است که باید پاسخ بدهید، بخصوص نزد وجدان مردم ایران؛ واقعا شما چه پاسخی دارید که به کشتار ناشی از کرونا بدهید؟ 

جبهه فراگیر ملی ایران

۲۴ مهر ۱۴۰۰

درباره‌ی persisnews

persisnews

همچنین ببینید

اعتماد به قوطی دربسته؛ ۱۲ فروردین و خوانشی انتقادی از اصل نخست قانون اساسی جمهوری اسلامی

سام محمودی سرابی به‌جرأت می‌توان مدعی شد که احمد شاملو جزو اولین معترضان به صندوق …

بیانه جبهه فراگیر ملی ایران در حمایت از اعتراضات وسیع صنفی و کارگری در کشور

در ادامه اعتراضات صنفی و کارگری به وضعیت معیشتی، دستمزد و فساد و ناکارآمدی مدیریت …

بحران دوباره کرونا در تهران،گردش همزمان اُمیکرون و دلتا

دکتر نادر توکلی  معاون درمان ستاد کرونای استان تهران  گفت‌: در حال حاضر تعداد مراجعین …

طرح: م. ماهیار

فقه سیاسی در هیپنوتیزم اسافل اعضا

سام محمودی سرابی    در کشوری که قانون اساسی تکلیف همه کنشگران سیاسی را مشخص …

قانون اساسی و قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

 نعمت احمدی قراردادی که با چین برای مدت ۲۵ سال امضا و در سفر اخیر …

بنام اپوزیسیون و به کام رژیم

   مهران مصطفوی وقتی شرم و حیایی نباشد برای سبقت گرفتن از یکدیگر از هیچ …

دولت رئیسی و توهمات توسعه اقتصاد دریایی

ابراهیم رئیسی که در ادامه سفرهای استانی خود به استان هرمزگان سفر کرده است، طی …

تداوم چالش‌های مذاکرات در وین، پیشرفت‌های اندک و زمان محدود

مذاکرات هسته‌ای برای احیاء برجام در وین هر چند همچنان تداوم دارد، ولی به‌نظر می‌رسد …

تحریم مقامات آمریکا از سوی ایران و شکنندگی برجام

 اقدام نمادین تحریم مقامات آمریکایی از سوی ایران -مورد بحث رسانه‌های عربی قرار گرفته است.  …

ایرج پزشکزاد از نگاه ابراهیم نبوی

 ایرج پزشک‌زاد  نویسنده شناخته‌شده معاصر ایرانی، در ۹۴ سالگی در لس‌آنجلس آمریکا درگذشت.  

والدین جان‌باختگان: سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه عامدانه بود

در سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی دونفر از والدینی که فرزندانشان در سقوط هواپیما جان باخته‌اند …

کلاهی بر سر آزادی

 بکتاش آبتین شعر اعتراض امروز ایران، یک ستون ثابت روزانه در نشریه پرسیس است که …

راهبرد سیاست خارجی روسیه در قبال دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای

مسئله سیاست‌های روسیه در مورد جریان هسته‌ای و تمایل نداشتن این کشور در عدم دست‌یابی …

رهبر جمهوری اسلامی و ارسال پیام تعامل با غرب

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی به‌مناسبت قیام ۱۹ دی ۵۶، با بیان این …

اختصاصی پرسیس نیوز* ؛ پیام همدردی گوهر عشقی با بازماندگان حمله موشکی جمهوری اسلامی به هواپیمای مسافربری اوکراینی در سومین سالگرد این جنایت هولناک

*پرسیس نیوز برخود فرض می‌داند تا از مدیران بنیاد حقوق بشری جاویدنام ستار بهشتی بخاطر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.